Upravit stránku

Co je nového

Informace pro klienty o výskytu koronaviru

Od začátku března dochází k postupnému rozšíření infekce novým koronavirem v oblasti jižní a střední Evropy a dále celosvětově. Je patrné, že k šíření tohoto viru dochází již nejenom v souvislosti s cestovatelskou anamnézou, ale i komunitně mezi občany České republiky. V této situaci Vás chceme ubezpečit, že služby naší polikliniky jsou Vám stále v celé šíři k dispozici, a to jak jednotlivé specializace, tak náš 24hodinový call servis. Jsme v přímém kontaktu s regionální hygienickou službou a podle aktuální epidemiologické situace zařídíme odběry na průkaz SARS-CoV-2 na certifikovaném pracovišti.

Pociťujete-li některé z příznaků tohoto virového onemocnění jako jsou suchý kašel, rychlý nástup vysoké teploty a bolesti kloubů a svalů, kontaktujte naši recepci případně call servis nebo Vašeho osobního lékaře, po konzultaci Vašeho zdravotního stavu Vám doporučíme další postup.

V případě, že plánujete nebo jste již objednáni na pravidelnou preventivní prohlídku či kontrolu Vašeho chronického onemocnění, které je stabilizováno, doporučujeme obrátit se na recepci či osobního lékaře či specialistu a takovou návštěvu naší polikliniky odložit. Kontroly u vážnějších chronických onemocnění, akutních onemocnění nebo očkování u dětí odkládat nedoporučujeme. Přesto je v současné situaci vhodné maximálně využít dálkovou komunikaci s lékaři a dalším personálem našeho zdravotního zařízení. Je možné mnoho příznaků zhodnotit na dálku, včetně fotografií či další zaslané obrazové dokumentace, k tomu se dobře hodí naše aplikace HEALTH Plus, dostupná pro mobilní telefony, více na https://programhplus.cz/mobilni-aplikace. Naši lékaři jsou připraveni Váš stav zkonzultovat a díky úplné elektronické zdravotnické dokumentaci dostupné on-line mohou snadněji rozhodnout o dalším postupu a v případě, že není nutná osobní návštěva Vám zaslat e-recept, případně e-neschopenku.

Klientům, kteří přijdou do Programu H plus za účelem vyšetření, je k dispozici na recepci ochranná rouška. Poliklinika přijala jasná a účinná hygienická a organizační opatření pro případy vyšetření nemocných podezřelých z možné nákazy infekce COVID-19, pro tyto případy máme vyčleněny oddělené prostory. Přijíždíte-li k nám na základě předchozí telefonické konzultace s osobním lékařem s podezřením na infekci COVID-19 nebo máte typické klinické příznaky, zajeďte přímo na naše parkoviště před poliklinikou, použijte zvonek a recepční Vás vpustí, počkejte v autě a zdravotnický personál Vás cíleně vyzvedne na parkovišti a odvede do připravené ambulance.

Stále je problémem testování bezpříznakových klientů, vzhledem k dlouhým čekacím dobám na odběrových místech doporučujeme takový požadavek konzultovat s námi a my Vám doporučíme, jak v aktuální situaci postupovat.

Více informací můžete získat též na www.mzcr.cz nebo www.hygpraha.cz. Nově též na informační lince 1212.

Výstava podivuhodných bytostí Jana Kutálka

Od začátku února se návštěvníci polikliniky Program Health Plus mohou potěšit další z řady zajímavých uměleckých výstav, tentokrát plnou podivuhodných bytostí z pohádek a dávných bájí či divokých tvorů z přírody. Jejich stvořitelem je originální český výtvarník a keramik Jan Kutálek (1917–1987), který obdařil své dílo kouzlem nekonečné fantazie, poetickou hravostí a laskavým humorem.

Nové ordinace pro firmy v Praze 4

Na počátku ledna se v Praze 4 poprvé otevřela nová pobočka Programu Health Plus. Dvě moderně vybavené lékařské ordinace se nacházejí v BB Centru v budově D a specializují se na poskytování zdravotních služeb pro firmy.

Program Health Plus mezi nejlepšími českými firmami

Španělský sál Pražského hradu předposlední listopadový den přivítal zástupce významných českých firem, společností a podniků, kteří přebírali ocenění v rámci 24. ročníku soutěže Českých 100 nejlepších. Mezi účastníky slavnostního večera byl také zakladatel Programu Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, který převzal diplom v oborové kategorii „Informační a komunikační technologie“ za přínos v oblasti digitalizace medicíny.

Ocenění pro novou aplikaci HealthPlus, diplom za inovativní řešení roku 2019

V pražském Karolinu koncem listopadu proběhlo slavnostní předávání cen 1. ročníku soutěže Czech Digi Med Award. Jedním z oceněných projektů byla nová mobilní aplikace HealthPlus, kterou pro své klienty vytvořila poliklinika Program Health Plus. Od poroty 10 renomovaných odborníků z různých oborů získala diplom za inovativní řešení roku 2019.

Podzimní očkování proti chřipce

Program Health Plus zve klienty na pravidelné očkování proti chřipce. Vakcinace je užitečná především pro osoby s chronickým onemocněním, seniory, lidi produktivního věku, kteří se chtějí vyhnout pracovní neschopnosti, a také pro děti, které jsou v dětských kolektivech více náchylné k infekci. Poliklinika pro očkování využívá vakcínu Vaxigrip Tetra, která poskytuje širší spektrum ochrany před chřipkou. Je vhodná také pro těhotné ženy, protilátky pronikají placentou a chrání narozené dítě až do 6 měsíců věku. Lidé starší 65 let, kardiaci, diabetici a astmatici mají vakcínu proti chřipce hrazenou zdravotní pojišťovnou. Klienti v programech Safír a Diamant mají v rámci benefitů vakcinaci zdarma, klienti v programu Granát pak za poplatek 280 Kč. V případě zájmu o očkování mohou kdykoliv kontaktovat recepci Programu Health Plus.  

Jak se postarat o své zdraví

Ve starověké Asii fungoval pozoruhodný koncept zdravotnictví. Lidé platili svému lékaři, jestliže byli zdraví. Naopak platit mu přestávali, jestliže onemocněli. Model, kdy lidé chodí za lékařem ne až nemocní, ale ještě zdraví, oživuje concierge medicine – americký koncept, který naprosto převrací zažité představy o zdravotnictví a jehož cílem je nejen to, abychom déle žili, ale hlavně abychom byli déle zdraví.

Více v červencovém vydání magazínu First Class.

Léto s novým časopisem HEALTH+

Poliklinika Program Health Plus pro Vás na horké letní měsíce připravila zajímavé zpestření v podobě dalšího vydání časopisu HEALTH+ s podtitulem „Medicína pro 21. století“. Magazín se zaměřuje na nové trendy v lékařské péči, jako je například elektronické zdravotnictví alias eHEALTH, telemedicína nebo telemetrie, nabízí zajímavé tipy na mobilní aplikace prospívající zdraví, zkoumá možnosti řešení závažného problému zvaného spánková apnoe a doporučuje správný postup první pomoci při úrazech na koupališti. Magazín přináší i exkluzivní rozhovor s novým ředitelem Nemocnice Na Homolce, MUDr. Petrem Poloučkem a také další zajímavé informace. Elektronickou listovací verzi časopisu najdete zde: https://programhplus.cz/casopis-health-plus

Přejeme Vám příjemné čtení a krásné léto.