Upravit stránku

Co je nového

Nejlepší přístupové cesty do dětského oddělení

Otevřeli jsme pro Vás nové dětské oddělení, které se nachází v historické Ringhofferově vile pár desítek metrů od polikliniky Program Health Plus. Citlivě rekonstruované prostory Vily Nový Smíchov (Radlická ulice 19/1, Praha 5) nabízejí dětem i rodičům vyšší komfort i úroveň zdravotní péče.Jak se k nám nejlépe dostanete?

Sdílení zkušeností z doby pandemie

V pražském klášteře minoritů sv. Jakuba se před několika dny uskutečnila další konference Women in business, tentokrát s podtitulem „Podnikání v době Covid-19“.

Kulatý stůl s ministrem zdravotnictví

V polovině června pořádala společnost Comenius další diskusní setkání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem v centru DOX+, kterého se zúčastnil i zakladatel Programu Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, CSc. MBA.

Otevíráme nové dětské oddělení

V pondělí 1. června na Mezinárodní den dětí poprvé otevřeme nové dětské oddělení, které Vám i Vašim dětem nabídne vyšší komfort i kvalitu lékařské péče.

Nová online chatovací služba

Připravili jsme pro Vás novou online chatovací službu, která urychlí a usnadní řešení všech Vašich potřeb v oblasti péče o zdraví. Usnadní Vám život nejen v době pandemie.

Testování nemoci COVID-19

Poliklinika Program Health Plus klientům nabízí možnost testování na přítomnost protilátek proti viru způsobující onemocnění COVID-19 prostřednictvím rychlotestů nebo sérologických testů prováděných v laboratoři. Zájemci mohou kontaktovat osobního lékaře, který s nimi domluví vše potřebné. Testování je určeno především pro ty, kterým končí nařízená karanténa.

Odpovědi na nejčastější otázky k chorobě COVID-19

Lékaři z polikliniky Program Health Plus pro Vás připravili přehled odpovědí na nejčastější dotazy, které se ozývají v souvislosti s aktuální pandemií nového koronaviru. Pokud zde nenajdete odpověď na svou konkrétní otázku nebo máte nějaké obavy, kontaktujte naši recepci, call servis nebo svého osobního lékaře v Program Health Plus. Jsme tu pro Vás a Vaše zdraví.

Psychologická pomoc online

Aktuální nouzový stav a zákaz vycházení v ČR mnoha lidem přináší psychologicky náročnou situaci, která je spojena nejen s obavami o zdraví a nadměrným stresem, může podporovat také osamělost, úzkost, depresi i jiné negativní psychické stavy. Program Health Plus proto klientům nabízí psychologické konzultace online. Podrobnosti sdělila klinická psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Kateřina Weigertová.

Informace pro klienty o výskytu koronaviru

Od začátku března dochází k postupnému rozšíření infekce novým koronavirem v oblasti jižní a střední Evropy a dále celosvětově. Je patrné, že k šíření tohoto viru dochází již nejenom v souvislosti s cestovatelskou anamnézou, ale i komunitně mezi občany České republiky. V této situaci Vás chceme ubezpečit, že služby naší polikliniky jsou Vám stále v celé šíři k dispozici, a to jak jednotlivé specializace, tak náš 24hodinový call servis. Jsme v přímém kontaktu s regionální hygienickou službou a podle aktuální epidemiologické situace zařídíme odběry na průkaz SARS-CoV-2 na certifikovaném pracovišti.

Pociťujete-li některé z příznaků tohoto virového onemocnění jako jsou suchý kašel, rychlý nástup vysoké teploty a bolesti kloubů a svalů, kontaktujte naši recepci případně call servis nebo Vašeho osobního lékaře, po konzultaci Vašeho zdravotního stavu Vám doporučíme další postup.

V případě, že plánujete nebo jste již objednáni na pravidelnou preventivní prohlídku či kontrolu Vašeho chronického onemocnění, které je stabilizováno, doporučujeme obrátit se na recepci či osobního lékaře či specialistu a takovou návštěvu naší polikliniky odložit. Kontroly u vážnějších chronických onemocnění, akutních onemocnění nebo očkování u dětí odkládat nedoporučujeme. Přesto je v současné situaci vhodné maximálně využít dálkovou komunikaci s lékaři a dalším personálem našeho zdravotního zařízení. Je možné mnoho příznaků zhodnotit na dálku, včetně fotografií či další zaslané obrazové dokumentace, k tomu se dobře hodí naše aplikace HEALTH Plus, dostupná pro mobilní telefony, více na https://programhplus.cz/mobilni-aplikace. Naši lékaři jsou připraveni Váš stav zkonzultovat a díky úplné elektronické zdravotnické dokumentaci dostupné on-line mohou snadněji rozhodnout o dalším postupu a v případě, že není nutná osobní návštěva Vám zaslat e-recept, případně e-neschopenku.

Klientům, kteří přijdou do Programu H plus za účelem vyšetření, je k dispozici na recepci ochranná rouška. Poliklinika přijala jasná a účinná hygienická a organizační opatření pro případy vyšetření nemocných podezřelých z možné nákazy infekce COVID-19, pro tyto případy máme vyčleněny oddělené prostory. Přijíždíte-li k nám na základě předchozí telefonické konzultace s osobním lékařem s podezřením na infekci COVID-19 nebo máte typické klinické příznaky, zajeďte přímo na naše parkoviště před poliklinikou, použijte zvonek a recepční Vás vpustí, počkejte v autě a zdravotnický personál Vás cíleně vyzvedne na parkovišti a odvede do připravené ambulance.

Stále je problémem testování bezpříznakových klientů, vzhledem k dlouhým čekacím dobám na odběrových místech doporučujeme takový požadavek konzultovat s námi a my Vám doporučíme, jak v aktuální situaci postupovat.

Více informací můžete získat též na www.mzcr.cz nebo www.hygpraha.cz. Nově též na informační lince 1212.

Výstava podivuhodných bytostí Jana Kutálka

Od začátku února se návštěvníci polikliniky Program Health Plus mohou potěšit další z řady zajímavých uměleckých výstav, tentokrát plnou podivuhodných bytostí z pohádek a dávných bájí či divokých tvorů z přírody. Jejich stvořitelem je originální český výtvarník a keramik Jan Kutálek (1917–1987), který obdařil své dílo kouzlem nekonečné fantazie, poetickou hravostí a laskavým humorem.