Upravit stránku

Co je nového

Ocenění pro novou aplikaci HealthPlus, diplom za inovativní řešení roku 2019

V pražském Karolinu koncem listopadu proběhlo slavnostní předávání cen 1. ročníku soutěže Czech Digi Med Award. Jedním z oceněných projektů byla nová mobilní aplikace HealthPlus, kterou pro své klienty vytvořila poliklinika Program Health Plus. Od poroty 10 renomovaných odborníků z různých oborů získala diplom za inovativní řešení roku 2019.

Podzimní očkování proti chřipce

Program Health Plus zve klienty na pravidelné očkování proti chřipce. Vakcinace je užitečná především pro osoby s chronickým onemocněním, seniory, lidi produktivního věku, kteří se chtějí vyhnout pracovní neschopnosti, a také pro děti, které jsou v dětských kolektivech více náchylné k infekci. Poliklinika pro očkování využívá vakcínu Vaxigrip Tetra, která poskytuje širší spektrum ochrany před chřipkou. Je vhodná také pro těhotné ženy, protilátky pronikají placentou a chrání narozené dítě až do 6 měsíců věku. Lidé starší 65 let, kardiaci, diabetici a astmatici mají vakcínu proti chřipce hrazenou zdravotní pojišťovnou. Klienti v programech Safír a Diamant mají v rámci benefitů vakcinaci zdarma, klienti v programu Granát pak za poplatek 280 Kč. V případě zájmu o očkování mohou kdykoliv kontaktovat recepci Programu Health Plus.  

Jak se postarat o své zdraví

Ve starověké Asii fungoval pozoruhodný koncept zdravotnictví. Lidé platili svému lékaři, jestliže byli zdraví. Naopak platit mu přestávali, jestliže onemocněli. Model, kdy lidé chodí za lékařem ne až nemocní, ale ještě zdraví, oživuje concierge medicine – americký koncept, který naprosto převrací zažité představy o zdravotnictví a jehož cílem je nejen to, abychom déle žili, ale hlavně abychom byli déle zdraví.

Více v červencovém vydání magazínu First Class.

Léto s novým časopisem HEALTH+

Poliklinika Program Health Plus pro Vás na horké letní měsíce připravila zajímavé zpestření v podobě dalšího vydání časopisu HEALTH+ s podtitulem „Medicína pro 21. století“. Magazín se zaměřuje na nové trendy v lékařské péči, jako je například elektronické zdravotnictví alias eHEALTH, telemedicína nebo telemetrie, nabízí zajímavé tipy na mobilní aplikace prospívající zdraví, zkoumá možnosti řešení závažného problému zvaného spánková apnoe a doporučuje správný postup první pomoci při úrazech na koupališti. Magazín přináší i exkluzivní rozhovor s novým ředitelem Nemocnice Na Homolce, MUDr. Petrem Poloučkem a také další zajímavé informace. Elektronickou listovací verzi časopisu najdete zde: https://programhplus.cz/casopis-health-plus

Přejeme Vám příjemné čtení a krásné léto.  

Concierge medicine v praxi a podnikatelský příběh vizionáře

V prostorách polikliniky bylo ve středu 5. 6. v podvečer neobvykle živo. Uskutečnilo se tam V.I.P. setkání českých manažerek a manažerů, které ve spolupráci s Programem Health Plus uspořádala Agentura Helas. Setkání se konalo v rámci cyklu setkání Podnikatelské platformy Helas a její vize „Budujeme hrdé Česko“, která propojuje české podnikatele a představuje jejich zajímavé podnikatelské příběhy. 

Prestižní konference s účastí Programu Health Plus

V budově firmy Microsoft v pražské Michli se v úterý 4. 6. uskutečnila konference Woman in Business, kde vystoupilo mnoho uznávaných osobností z řad úspěšných českých podnikatelů, předních ekonomů a dalších respektovaných odborníků. Jedním z řečníků byl také zakladatel polikliniky Program Health Plus MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., MBA.

Naši lékaři v žebříčku elity české medicíny

Speciální vydání zpravodajského časopisu Týden s názvem „Obsáhlý průvodce elitou české medicíny“ připravilo žebříček špičkových českých lékařů, v němž představilo také specialisty z Programu Health Plus.

V rámci oboru dermatologie redakce vybrala MUDr. Lucii Mansfeldovou, v oboru dietologie a diabetologie PhDr. Karolínu Hlavatou, PhD. a v oboru gynekologie a porodnictví MUDr. Ivana Ročárka. Čtvrtým zástupcem je externí spolupracovník Programu Health Plus MUDr. Tomáš Dědič, který u nás dříve působil jako vedoucí lékař pediatrie a nyní pracuje jako neonatolog v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí.

Více informací o všech odbornících vybraných do letošního žebříčku lékařů si můžete přečíst ve speciálním vydání časopisu Týden, který je aktuálně v prodeji.  

Senátní konference s Programem Health Plus

V pondělí 29. dubna proběhl v prostorách Senátu Parlamentu ČR již 4. ročník konference s názvem Péče o zdraví zaměstnanců, která je tradičně spojena s předáváním certifikátu FIRMA PRO ZDRAVÍ. Mezi čestnými hosty byl také zakladatel Programu Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., MBA, který představil nový model zdravotní péče pro firmy nazvaný Primary Care Superclinic.

Novinky z Dermatologické konference

Počátkem roku ve Vysokých Tatrách na Slovensku proběhla konference pro dermatology a estetické dermatology, které se zúčastnila také vedoucí lékařka oddělení dermatologie Programu Health Plus, MUDr. Lucia Mansfeldová. Získala informace o nových léčebných postupech, které mohou být aplikovány v rámci péče o naše o klienty.