Upravit stránku

Napsali o nás

5 rad MUDr. Oldřicha Šubrta v magazínu Byznys TV Seznam

Buď najdu skvělou službu, která mi vyhovuje a kterou mi platí moje pojišťovna, nebo si připlatím, protože tu službu chci lepší, popisuje svoji obchodní strategii šéf soukromé polikliniky Program Health Plus Oldřich Šubrt.

V rubrice 5 rad vysvětluje, proč si Češi málo váží svého zdraví a zda on sám dokáže žít offline. 

Nejlepší investice? Do zdraví

Mnoho lidí celý život pracuje, investuje a věří, že podzim života stráví v blahobytu. Některé však v produktivním věku postihne infarkt, mrtvice nebo jiná vážná, často smrtící choroba. „Lidé při investování většinou zapomínají na nejdůležitější investici – do svého zdraví,“ říká Oldřich Šubrt, zakladatel pražské polikliniky Program Health Plus a přední český expert na zdravotnictví v prosincovém vydání Be the Best.

Jak se mění PLS

V oblasti pracovnělékařských služeb (PLS), které musejí zaměstnavatelé zajišťovat pro své zaměstnance, průběžně dochází ke změnám. „Objevují se také nové trendy a některé velké firmy začínají poskytovat pracovníkům rovněž nadstandardní lékařskou péči,“ říká lékař polikliniky Program Health Plus, MUDr. Pavel Šnajdr, Ph.D.

Českým lékařům se otevřel rychlý přístup k nejmodernější medicíně

V České republice začal být využíván inovovaný expertní systém DynaMed Plus, který lékařům umožňuje okamžitý přístup k nejnovějším poznatkům všech lékařských oborů. Mohou tak klientům zajistit stejně moderní a kvalitní péči jako kolegové v zahraničních nemocnicích. Prvním zařízením v ČR i ve střední Evropě, které začalo systém využívat, je pražská poliklinika Program Health Plus.

Výstava Bendových představuje nadčasovou krásu ženského těla

Ve středu 24. ledna proběhla v pražské poliklinice Program Health Plus slavnostní vernisáž výstavy, jež představuje jedinečný výběr díla sochaře Břetislava Bendy a jeho syna Milana. Expozice nádherných bronzových plastik inspirovaných především krásou ženského těla je první akcí festivalu Sculpture Line v roce 2018. Má i další primát, protože festival poprvé prezentuje sochařské umění v interiéru, v prostoru fungující polikliniky. Veřejně přístupná výstava bude trvat do konce března.

Strach z vakcíny je zbytečný

Každý rodič může rozhodovat o svém potomkovi. Měl by ale vědět, že očkování je pro jeho dítě důležité a že nemoc, před kterou se vakcínou nechrání, může mít fatální následky, říká dětský lékař TOMÁŠ DĚDIČ.