Upravit stránku

Napsali o nás

Vysoký cholesterol

Vysoký cholesterol býval před pár lety strašák, o kterém se mluvilo a psalo téměř všude. Dnes už ale opatrnost lidí opadá. A to i přesto, že rizika způsobená vysokou hladinou cholesterolu jsou stále stejná!

Sixpack potřebujete důkaz na břiše ?

V květnovém čísle časopisu Kondice vyšel článek na téma Sixpack - Potřebujete důkaz na břiše?, kde se ke kultu vyrýsovaných břišních svalů u žen vyjadřuje gynekolog Programu Health Plus MUDr. Ivan Ročárek.

Dožít se vysokého věku ve špatné kondici není cíl

MUDr. Oldřich Šubrt před lety opustil aktivní medicínu, přestože byl respektovaným neurochirurgem s vědeckou hodností. Stal se velmi úspěšným zdravotnickým manažerem – patnáct let vedl Nemocnici Na Homolce, poté privátní zdravotnická zařízení a v roce 2010 založil vlastní kliniku Program Health Plus.

Péče ve stylu concierge medicine: Osobní lékaři pro 21. století

Dnešní medicína nabízí obrovské možnosti, ale běžná lékařská péče naráží na limity. Pacienti se nezřídka setkávají s dlouhým čekáním a neochotou lékařů, kteří nemají čas na osobní péči. Nemocné tak může trápit zbytečný stres a někdy i nekvalitní služby. Proto vznikla „concierge medicine“, jež zajišťuje komplexní a individuální péči osobních lékařů.