Upravit stránku

Magazín

Psychoterapeutka: Za alzheimera mohou chronický stres i "chytré" technologie

Se specialistkou na individuální psychoterapie Kateřinou Weigertovou o tom, jak trénovat mozek a oddálit nástup demence. Vyplácí se prý hodně mluvit, luštit křížovky a dětem omezovat kontakt s digitálními technologiemi. Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

https://www.flowee.cz/ditevsiti/zdravi/7099-psychoterapeutka-za-alzheimera-mohou-chronicky-stres-i-chytre-technologie

I kůže má paměť, tak pozor na slunce

Počet lidí s rakovinou kůže se v České republice každoročně zvyšuje, i když se díky osvětě lékařům daří melanomy včas odhalit a léčit. Jednou z příčin je i silné sluneční záření, kterému se vystavujeme v létě. O tom, jak si kůže ukládá informace a co všechno nám může způsobit silné alergie, vypráví dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová (43) z pražské polikliniky Program Health Plus. A také o tom, proč některé ženy nemohou nosit v uších obyčejnou bižuterii. „Je to nemoc, kdy ženy musí dostávat jenom pravé diamanty a zlato,“ směje se.

Více v rozhovoru sprnového vydání časopisu Téma...

Jak se postarat o své zdraví

Ve starověké Asii fungoval pozoruhodný koncept zdravotnictví. Lidé platili svému lékaři, jestliže byli zdraví. Naopak platit mu přestávali, jestliže onemocněli. Model, kdy lidé chodí za lékařem ne až nemocní, ale ještě zdraví, oživuje concierge medicine – americký koncept, který naprosto převrací zažité představy o zdravotnictví a jehož cílem je nejen to, abychom déle žili, ale hlavně abychom byli déle zdraví.

Více v červencovém vydání magazínu First Class.

Zavádíme pátou úroveň péče o zaměstnance

Zakladatel pražské polikliniky Program Health Plus MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., MBA, představil nový model zdravotní péče, který se i u českých firem začíná prosazovat.

Více najdete v kompletním článku letního vydání časopisu Komora.

Moderní trendy lékařské péče

21. století přineslo do medicíny nové technologie, jež mohou vyvolat přelom v možnostech lékařské péče. Českému veřejnému zdravotnictví bude zřejmě trvat celá desetiletí, než je dokáže aplikovat. Pražská poliklinika Program Health Plus je chce uvést do praxe již letos. Více se dozvíte v červnovém vydání Be the Best.

Poliklinika v časopise LUXURY Business

Program Health Plus přinesl do České republiky dva nové modely zdravotní péče – Concierge Medicine a Primary Care Superclinic – čehož si povšiml i luxusní lifestylový magazín Luxury Business. V aktuálním vydání časopisu je možné se dozvědět, jaký je příběh polikliniky Program Health Plus a jak mohou nové modely péče prospět zdraví jednotlivců, rodin i zaměstnanců firem.  

Stres je tu, aby nás posouval

Většina lidí se dnes potýká se stresem, který se může stát příčinou psychického vyčerpání a dalších závažných zdravotních problémů. Klinická psycholožka Programu Health Plus, Mgr. Kateřina Weigertová, v internetovém magazínu Flowee.cz poradila, jak se naučit se stresem správně pracovat a jak je možné ho pozitivně využít. Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

https://www.flowee.cz/civilizace/stres-tu-je-aby-nas-posouval

5 rad MUDr. Oldřicha Šubrta v magazínu Byznys TV Seznam

Buď najdu skvělou službu, která mi vyhovuje a kterou mi platí moje pojišťovna, nebo si připlatím, protože tu službu chci lepší, popisuje svoji obchodní strategii šéf soukromé polikliniky Program Health Plus Oldřich Šubrt.

V rubrice 5 rad vysvětluje, proč si Češi málo váží svého zdraví a zda on sám dokáže žít offline.