Upravit stránku
 • Proč jste se rozhodla stát lékařkou?
  Nemůžu říci, že bych byla jedním z těch lidí, kteří vždy věděli, že chtějí být jedině lékařem. Spíš mě při studiu asi vždy více bavily přírodní vědy. Proto byla medicína při mém rozhodování o vysoké škole jednou z alternativ. Svého rozhodnutí jsem nikdy nelitovala. Ale pro usmání musím říct, že jsem dlouho zvažovala i studium veterinární medicíny.
 • Co je pro Vás na tomto povolání nejdůležitější?
  Práce s lidmi a pocit, že je moje povolání smysluplné. Že se mi v různé míře daří pomáhat. Ale myslím, že to lze říci o mnoha profesích, pokud se člověk snaží dělat svou práci dobře.
 • Jak prožíváte nemoc, když Vás nějaká postihne? Jakým způsobem se léčíte?
  Pokud nejde o nic závažného, tak se spíše lékařům a lékům paradoxně vyhýbám, pacient jsem zcela nedisciplinovaný. V případě podezření na závažnější onemocnění jsem asi jako každý zdravotník o to více úzkostnější a za vším vidím téměř smrtelnou chorobu.
 • Jaký je z Vašeho pohledu nejlepší postup pro udržení dobrého fyzického i psychického zdraví až do vysokého věku?
  To je „jednoduché“ – snažit se celý život své fyzické i psychické zdraví aktivně udržovat. Mám tu zkušenost, že pokud je člověk celý život činorodý, tráví život aktivně a staví se k životu optimisticky, pak se obvykle těší i lepšímu fyzickému i psychickému zdraví a s nemocemi a stářím se daleko lépe vyrovnává.
 • Jak by podle Vás měla vypadat ideální lékařská péče?
  Na prvním místě je především odborná kvalifikovanost zdravotnického personálu, lékařů i sester. Nicméně pacienti, přestože si uvědomují, že byli ošetřeni vysoce odborně a správně, bohužel často postrádají ten pověstný „lidský přístup“. Chybí jim, aby jim lékař, který není pod časovým tlakem, přátelsky a podrobně vysvětlil podstatu onemocnění a možné alternativy léčby. Aby jim lékaři i sestry usnadnili vyšetřovací a léčebný postup. A o to se právě v Programu Health Plus všichni snažíme.

MUDr. Hana Sýkorová

Interna, kardiologie

Odborné vzdělání

2010Atestace z oboru vnitřního lékařství
od 2004Aktivní znalost základů transthorakální echokardiografie
19971. LF UK v Praze - studium medicíny ( všeobecné lékařství)

Zaměstnání

od 2011Program H Plus
2007The Texas-Czech Physician Exchange Program - odborná stáž
(The Texas Medical Center in Houston / The Texas Heart Institute in Houston)
2003-2011Interní klinika Fakultní nemocnice v Motole - sekundární lékař
Vyšetřování, léčba a péče o hospitalizované pacienty s všeobecnou interní problematikou. Především se zaměřením na spektrum pacientů s kardiologickými onemocněními.

Ostatní profesní aktivity

 • 2001-2005 učast na grantovém projektu Fyziologického ústavu Karlovy univerzity v Praze. (Ontogenetické determinanty v přenosu signálu cestou autonomních receptorů)
 • Výuka studentů medicíny 3.-6. ročníku.

Jazykové znalosti

 • Anglický jazyk - aktivně
 • Německý jazyk - aktivně

Zájmy

 • cyklistika, lyžování, horská turistika, jízda na koni, historie, četba, kulturní aktivity