Upravit stránku

Napsali o nás

"Poliklinika v kapse" dá se říci o nové mobilní aplikaci

Moderní technologie změnily svět a s ním také možnosti přístupu ke zdravotní péči. Dnes člověk může v chytrém mobilu vidět své lékařské zprávy, výsledky vyšetření i doporučené léky. Telefon může hlídat termíny návštěv u lékaře, dokonce může pomoci řešit některé zdravotní obtíže na dálku bez návštěvy ordinace. To vše je možné, když má člověk mobilní aplikaci Health Plus. Podrobnosti prozradili analytička Dominika Kociánová a Ing. Milan Tomeš, vedoucí IT oddělení pražské polikliniky Program Health Plus.

Více v prosincovém vydání magazínu Be The Best.

Budoucnost medicíny: vyšetrení pomocí mobilu

E-recept, e-neschopenka, sdílený lékový záznam. České zdravotnictví zažívá éru elektronizace, díky níž by v konečném důsledku stát mohl ušetřit. „Jaké jsou výsledky léčebných zásahů různých lékařů nebo nemocnic, kde dochází k podivně stanoveným termínům operací… Vše bude zjistitelné. A to si mnozí lidé – z řady důvodů – nepřejí,“ říká OLDŘICH ŠUBRT, lékař a odborník na modernizaci zdravotnictví.

Více ve vydání časopisu Týden.

Psychoterapeutka: Za alzheimera mohou chronický stres i "chytré" technologie

Se specialistkou na individuální psychoterapie Kateřinou Weigertovou o tom, jak trénovat mozek a oddálit nástup demence. Vyplácí se prý hodně mluvit, luštit křížovky a dětem omezovat kontakt s digitálními technologiemi. Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

https://www.flowee.cz/ditevsiti/zdravi/7099-psychoterapeutka-za-alzheimera-mohou-chronicky-stres-i-chytre-technologie

I kůže má paměť, tak pozor na slunce

Počet lidí s rakovinou kůže se v České republice každoročně zvyšuje, i když se díky osvětě lékařům daří melanomy včas odhalit a léčit. Jednou z příčin je i silné sluneční záření, kterému se vystavujeme v létě. O tom, jak si kůže ukládá informace a co všechno nám může způsobit silné alergie, vypráví dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová (43) z pražské polikliniky Program Health Plus. A také o tom, proč některé ženy nemohou nosit v uších obyčejnou bižuterii. „Je to nemoc, kdy ženy musí dostávat jenom pravé diamanty a zlato,“ směje se.

Více v rozhovoru srpnového vydání časopisu Téma...

Jak se postarat o své zdraví

Ve starověké Asii fungoval pozoruhodný koncept zdravotnictví. Lidé platili svému lékaři, jestliže byli zdraví. Naopak platit mu přestávali, jestliže onemocněli. Model, kdy lidé chodí za lékařem ne až nemocní, ale ještě zdraví, oživuje concierge medicine – americký koncept, který naprosto převrací zažité představy o zdravotnictví a jehož cílem je nejen to, abychom déle žili, ale hlavně abychom byli déle zdraví.

Více v červencovém vydání magazínu First Class.

Moderní trendy lékařské péče

21. století přineslo do medicíny nové technologie, jež mohou vyvolat přelom v možnostech lékařské péče. Českému veřejnému zdravotnictví bude zřejmě trvat celá desetiletí, než je dokáže aplikovat. Pražská poliklinika Program Health Plus je chce uvést do praxe již letos. Více se dozvíte v červnovém vydání Be the Best.

Poliklinika v časopise LUXURY Business

Program Health Plus přinesl do České republiky dva nové modely zdravotní péče – Concierge Medicine a Primary Care Superclinic – čehož si povšiml i luxusní lifestylový magazín Luxury Business. V aktuálním vydání časopisu je možné se dozvědět, jaký je příběh polikliniky Program Health Plus a jak mohou nové modely péče prospět zdraví jednotlivců, rodin i zaměstnanců firem.