Upravit stránku

Concierge medicine v praxi a podnikatelský příběh vizionáře

V prostorách polikliniky bylo ve středu 5. 6. v podvečer neobvykle živo. Uskutečnilo se tam V.I.P. setkání českých manažerek a manažerů, které ve spolupráci s Programem Health Plus uspořádala Agentura Helas. Setkání se konalo v rámci cyklu setkání Podnikatelské platformy Helas a její vize „Budujeme hrdé Česko“, která propojuje české podnikatele a představuje jejich zajímavé podnikatelské příběhy. 

Zakladatelka projektu Helena Kohoutová tentokrát v rámci V.I.P. setkání představila příběh MUDr. Oldřicha Šubrta, CSc. MBA, který je zakladatelem polikliniky Program Health Plus. Ten více než 20 účastníkům akce z řad majitelů a top manažerů českých firem prozradil, jak se ze schopného neurochirurga stal úspěšným ředitelem pražské Nemocnice Na Homolce a dalších zdravotnických společností a poté došel k myšlence vybudovat vlastní zdravotnické zařízení. Z něj se za pouhých deset let stala moderní privátní poliklinika, která přináší do ČR nové trendy zdravotní péče, jako je Concierge Medicine a Primary Care Superclinics, a pečuje o zdraví několika tisíc klientů. „Pro mne je úspěchem, když jdu po chodbě polikliniky a vidím spokojené klienty i kolegy z řad našich lékařů i dalších pracovníků firmy. Pak si říkám, že se mi podařilo vytvořit funkční firmu, která dělá dobrou službu a kde jsou lidé spokojení. V tu chvíli se cítím úspěšný. Ale pak něco pokazím a dojde mi, že se člověk musí neustále snažit,“ popsal svou definici úspěchu MUDr. Šubrt.

Organizátorka setkání Helena Kohoutová se při rozhovoru s MUDr. Šubrtem podělila také o své osobní zkušenosti s poliklinikou. „Naše rodina využívá služby Programem Health Plus a jsem opravdu nadšená. Péče zdejších lékařů je úžasná, což oceňuji zvlášť kvůli svému synovi. Je klientem od svých devíti dnů a právě narození syna mě do kliniky přivedlo. Kdykoliv cokoliv potřebujeme, vše je rychle zařízeno. Je to hezký pocit mít jistotu zázemí a kvalitní zdravotní péče. Navíc můj muž je cizinec a je výborné, že tady s lékaři i personálem může komunikovat anglicky,“ zhodnotila. Kromě společenského setkání s občerstvením byla pro manažerky a manažery připravena také komentovaná prohlídka kliniky, jejíchž chodby aktuálně zkrášluje fotografická výstava Návrat do Afriky. Zájemci mohli využít i možnost kontroly kožních znamínek, které provedla vedoucí lékařka oddělení dermatologie MUDr. Lucia Mansfeldová.