Upravit stránku

Fascinující grafiky Albína Brunovského v Programu Health Plus

Fascinující grafiky Albína Brunovského v Programu Health Plus

Poslední federální československé bankovky, poštovní známky, merkantilie, ale především geniální grafiky slovenského umělce prof. Albína Brunovského (1935–1997) a jeho absolventů představuje další výstava v prostorách soukromé polikliniky Program Health Plus. Slavnostní vernisáž proběhla 19. dubna 2017 a vystavená díla bude možné obdivovat i zakoupit minimálně do začátku léta.

výstava je uspořádána ve spolupráci s přední internetovou aukční společností www.ArtBohemia.com. Expozice je opravdu rozsáhlá, máme zde vystaveno více než 270 grafik, z toho přesně stovku od profesora Albína Brunovského,“ prozradil majitel a provozní ředitel kliniky Program Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, MBA.

Prof. Albín Brunovský je známý nejen u nás, ale po celém světě. „Nebyl sběratelem titulů, ale na každém bienále či trienále grafické tvorby, kterého se zúčastnil, získal Grand Prix nebo hlavní cenu; ať to bylo Japonsko, USA, Jugoslávie či NDR“, připomněl na vernisáži majitel galerie ArtBohemia Dr. Vilém Stránský, který byl nejen Brunovského galeristou, ale i dlouholetým přítelem.

Kromě děl Albína Brunovského jsou na výstavě v Programu Health Plus k vidění také grafiky více než třiceti absolventů tzv. Brunovského školy, jako je třeba Dušan Kállay, Robert Brun, Kamila Štanclová, Dušan Polakovič, Peter Kĺúčik a mnozí další. Expozice v prostorách polikliniky je přístupná každý všední den od 10 do 16 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu.