Upravit stránku

Prestižní konference s účastí Programu Health Plus

V budově firmy Microsoft v pražské Michli se v úterý 4. 6. uskutečnila konference Woman in Business, kde vystoupilo mnoho uznávaných osobností z řad úspěšných českých podnikatelů, předních ekonomů a dalších respektovaných odborníků. Jedním z řečníků byl také zakladatel polikliniky Program Health Plus MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., MBA.

Setkání uspořádal Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club společně s projektem Ocenění Českých Podnikatelek. V rámci konference byl zahájen již 12. ročník této prestižní soutěže, která každoročně uděluje ocenění nejúspěšnějším ženám českého businessu. „Helas Ladies Club a Ocenění Českých Podnikatelek jsou součástí nezávislé Podnikatelské platformy Helas. Jedná se o uzavřenou skupina aktivních mužů a žen, kteří mají zájem navzájem komunikovat, podporovat se a inspirovat... Tuto platformu formujeme již od roku 1997 a snažíme se našim členům nabízet zajímavé a podnětné aktivity, které podpoří jejich podnikání,“ informovala zakladatelka a ředitelka projektu Helas Helena Kohoutová. 

Konference měla název „Bod zlomu: O malých příčinách s velkými následky“. V duchu tohoto tématu se nesla také vystoupení jednotlivých řečníků, mezi nimiž převládaly ženy. Například partnerka mezinárodní advokátní kanceláře Squire Patton Boggs Hana Gawlasová, majitelka společnosti Technoaqua Michaela Povýšilová a spolumajitelka rodinné firmy ICOM transport Kateřina Kratochvílová pohovořily o tom, co je klíčem k úspěchu v oboru, kde se prosazují především muži. Naopak módní návrhářka a zakladatelka vlastní módní značky Jitka Klett a Tamara Kotvalová, majitelka rodinné společnosti Carollinum a provozovatelka butiků Rolex, Patek Phillipe a Carollinum, se zaměřily na to, jak je možné uspět v převážně ženském oboru podnikání.

Zástupci mužského rodu – zakladatel pražské kliniky Program Health Plus MUDr. Oldřich Šubrt, zakladatel First Class Publishing Petr Casanova a zakladatel pražské kliniky Ferticare Prague a karlovarského Institutu reprodukční medicíny a genetiky MUDr. Petr Uher, PhD. – se podělili o své zkušenosti, jak se mohou nezdary stát hybnou silou úspěchu. Nechyběl ani hlavní analytik ekonomického týdeníku Euro Ing. Miroslav Zámečník, který se v příspěvku zamyslel nad tím, kam kráčí Česko. Kromě vystoupení řečníků byla součástí konference také networkingová recepce, která pomáhá úspěšně propojovat české podnikatele.