Upravit stránku

Novinky

Ocenění pro novou aplikaci HealthPlus, diplom za inovativní řešení roku 2019

V pražském Karolinu koncem listopadu proběhlo slavnostní předávání cen 1. ročníku soutěže Czech Digi Med Award. Jedním z oceněných projektů byla nová mobilní aplikace HealthPlus, kterou pro své klienty vytvořila poliklinika Program Health Plus. Od poroty 10 renomovaných odborníků z různých oborů získala diplom za inovativní řešení roku 2019.

Podzimní očkování proti chřipce

Program Health Plus zve klienty na pravidelné očkování proti chřipce. Vakcinace je užitečná především pro osoby s chronickým onemocněním, seniory, lidi produktivního věku, kteří se chtějí vyhnout pracovní neschopnosti, a také pro děti, které jsou v dětských kolektivech více náchylné k infekci. Poliklinika pro očkování využívá vakcínu Vaxigrip Tetra, která poskytuje širší spektrum ochrany před chřipkou. Je vhodná také pro těhotné ženy, protilátky pronikají placentou a chrání narozené dítě až do 6 měsíců věku. Lidé starší 65 let, kardiaci, diabetici a astmatici mají vakcínu proti chřipce hrazenou zdravotní pojišťovnou. Klienti v programech Safír a Diamant mají v rámci benefitů vakcinaci zdarma, klienti v programu Granát pak za poplatek 280 Kč. V případě zájmu o očkování mohou kdykoliv kontaktovat recepci Programu Health Plus.  

Psychoterapeutka: Za alzheimera mohou chronický stres i "chytré" technologie

Se specialistkou na individuální psychoterapie Kateřinou Weigertovou o tom, jak trénovat mozek a oddálit nástup demence. Vyplácí se prý hodně mluvit, luštit křížovky a dětem omezovat kontakt s digitálními technologiemi. Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

https://www.flowee.cz/ditevsiti/zdravi/7099-psychoterapeutka-za-alzheimera-mohou-chronicky-stres-i-chytre-technologie

I kůže má paměť, tak pozor na slunce

Počet lidí s rakovinou kůže se v České republice každoročně zvyšuje, i když se díky osvětě lékařům daří melanomy včas odhalit a léčit. Jednou z příčin je i silné sluneční záření, kterému se vystavujeme v létě. O tom, jak si kůže ukládá informace a co všechno nám může způsobit silné alergie, vypráví dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová (43) z pražské polikliniky Program Health Plus. A také o tom, proč některé ženy nemohou nosit v uších obyčejnou bižuterii. „Je to nemoc, kdy ženy musí dostávat jenom pravé diamanty a zlato,“ směje se.

Více v rozhovoru sprnového vydání časopisu Téma...

Jak se postarat o své zdraví

Ve starověké Asii fungoval pozoruhodný koncept zdravotnictví. Lidé platili svému lékaři, jestliže byli zdraví. Naopak platit mu přestávali, jestliže onemocněli. Model, kdy lidé chodí za lékařem ne až nemocní, ale ještě zdraví, oživuje concierge medicine – americký koncept, který naprosto převrací zažité představy o zdravotnictví a jehož cílem je nejen to, abychom déle žili, ale hlavně abychom byli déle zdraví.

Více v červencovém vydání magazínu First Class.

Zavádíme pátou úroveň péče o zaměstnance

Zakladatel pražské polikliniky Program Health Plus MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., MBA, představil nový model zdravotní péče, který se i u českých firem začíná prosazovat.

Více najdete v kompletním článku letního vydání časopisu Komora.

Léto s novým časopisem HEALTH+

Poliklinika Program Health Plus pro Vás na horké letní měsíce připravila zajímavé zpestření v podobě dalšího vydání časopisu HEALTH+ s podtitulem „Medicína pro 21. století“. Magazín se zaměřuje na nové trendy v lékařské péči, jako je například elektronické zdravotnictví alias eHEALTH, telemedicína nebo telemetrie, nabízí zajímavé tipy na mobilní aplikace prospívající zdraví, zkoumá možnosti řešení závažného problému zvaného spánková apnoe a doporučuje správný postup první pomoci při úrazech na koupališti. Magazín přináší i exkluzivní rozhovor s novým ředitelem Nemocnice Na Homolce, MUDr. Petrem Poloučkem a také další zajímavé informace. Elektronickou listovací verzi časopisu najdete zde: https://programhplus.cz/casopis-health-plus

Přejeme Vám příjemné čtení a krásné léto.  

Moderní trendy lékařské péče

21. století přineslo do medicíny nové technologie, jež mohou vyvolat přelom v možnostech lékařské péče. Českému veřejnému zdravotnictví bude zřejmě trvat celá desetiletí, než je dokáže aplikovat. Pražská poliklinika Program Health Plus je chce uvést do praxe již letos. Více se dozvíte v červnovém vydání Be the Best.