Upravit stránku

Novinky

Rady pro zdravé hubnutí

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí je odhodlání shodit nadbytečné kilogramy. Touha zhubnout co nejvíce a v co nejkratší době může vést k využívání drastických diet a dalších nevhodných způsobů hubnutí. Ty často vedou k tzv. jojo efektu, někdy dokonce k poškození lidského zdraví. Proto je důležité dodržovat základní zásady pro zdravé hubnutí. 

MEDIENDO s.r.o.

Nadstandardní vyšetření v komfortních podmínkách Jedním z partnerů Programu Health Plus je moderní zdravotnické zařízení Mediendo s.r.o. v pražském Karlíně, které je zaměřeno na diagnostiku a terapii onemocnění trávicího traktu. Zajišťuje širokou škálu endoskopických vyšetření (gastroskopie, kolonoskopie), specializuje se především na prevenci karcinomu tlustého střeva a konečníku, který patří mezi nejzávažnější zdravotní problémy v české populaci. Jedná se o specializované Centrum pro screeningovou kolonoskopii, které je akreditováno Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Slavnostní předání šeku pro českou nemocnici v Ugandě

Více než tisíc hostů bylo 31. října svědkem benefičního koncertu Arcidiecézní charity Praha, který se konal na podporu České nemocnice v Ugandě. Jedním z nich byl také zakladatel Programu Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, jenž zástupcům charity předal symbolický šek ve výši 400 000 korun, který nemocnice využije k nákupu sanitního vozu. 

Výstava doteky Afriky a sanitka pro česko-africkou nemocnici

Na konci října začal speciální projekt pomoci pro česko-africkou nemocnici v africké Ugandě, který pořádá pražská poliklinika Program Health Plus ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha. V prostorách kliniky proběhla 27. října slavnostní vernisáž výstavy Doteky Afriky spojená s charitativní akcí, která má za cíl podpořit fungování nemocnice a zajistit finance na nákup sanitního vozu. Do sbírky se může zapojit také široká veřejnost.

Nejvyšší čas na prevenci proti chřipce

Horečka provázená zimnicí, únava, bolesti svalů a kloubů, dráždivý kašel a bolesti hlavy – to jsou typické příznaky chřipky, kterou v ČR každoročně onemocní statisíce lidí. Blíží se doba chřipkových epidemií, které trápí populaci od prosince do března. Listopad je proto ideálním měsícem na očkování proti chřipce.

Chřipka je mnoha lidmi považována za běžné onemocnění, které není třeba nijak zvlášť léčit. Někteří ji dokonce „přecházejí“ a běžně chodí do zaměstnání, čímž přispívají k jejímu šíření. Choroba je vysoce nakažlivá a komplikace spojené s chřipkou v ČR každý rok připraví o život až dva tisíce lidí, především z řad seniorů či chronicky nemocných. Riziko nákazy i závažných zdravotních následků přitom lze snížit očkováním proti chřipce, které má poměrně vysokou účinnost. Užitečnost vakcinace je někdy zpochybňována, proto přinášíme přehled otázek a odpovědí, které jsou užitečným rádcem pro dobu chřipkových epidemií.

Díla Olbrama Zoubka navždy

Poslední den v září skončil pražský festival Sculpture Line a z ulic města zmizela prakticky všechna vystavená sochařská díla. Výjimkou je čtveřice bronzových skulptur Dívka, Jinoch, Žena a Muž sochaře Olbrama Zoubka, které vítají návštěvníky u budovy Perfect Clinic a Programu Health Plus. Zůstanou na svém místě již natrvalo.

Akce Information Fair s Programem Health Plus

Při příležitosti začátku nového školního roku Program Health Plus podpořil speciální akci Information Fair, která se uskutečnila v sobotu 2. září v areálu pražské mezinárodní školy International School of Prague. Pro zdejší studenty a jejich blízké jsme připravili zábavu například v podobě oblíbeného malování na obličej či modelování z balonků.

Dobré rady pro správný pitný režim

Léto se chýlí ke konci a tropická vedra snad již minula. Přesto je užitečné připomenout rady pro dodržování pitného režimu. Lidské tělo přibližně ze 60 % tvoří voda, která se podílí na fungování buněk i čištění organismu od škodlivých látek. Dehydratace proto může způsobit nepříjemné zdravotní potíže, a to nejenom v létě.

Prevence a první pomoc pro horké letní dny

Horké okolní teploty a vysoká vlhkost vzduchu, nadměrné ozáření sluncem či nedostatečná hydratace jsou v létě příčinou mnoha zdravotních potíží. Mohou způsobit poruchu vnitřní termoregulace a přehřátí organismu, které má různé podoby od mdlob a křečí z horka přes úžeh a úpal až po tepelné vyčerpání a šok z přehřátí. Proto je užitečné věnovat pozornost prevenci a těmto nebezpečným následkům předcházet, což platí zvlášť pro citlivější osoby.

Klienty Programu Health Plus vítají sochy Olbrama Zoubka

Prostranství před pavilonem Jih u OC Anděl, kde sídlí poliklinika Program Health Plus, zdobí čtveřice sošných postav zvaných Jinoch, Dívka, Muž a Žena z dílny nestora českého sochařství Olbrama Zoubka. Byly zde umístěny v rámci 3. ročníku sochařského festivalu Sculpture Line, který v ulicích Prahy probíhá od 1. června do 30. září.