Upravit stránku

Aktuálně v Programu Health Plus

Léto s novým časopisem HEALTH+

Poliklinika Program Health Plus pro Vás na horké letní měsíce připravila zajímavé zpestření v podobě dalšího vydání časopisu HEALTH+ s podtitulem „Medicína pro 21. století“. Magazín se zaměřuje na nové trendy v lékařské péči, jako je například elektronické zdravotnictví alias eHEALTH, telemedicína nebo telemetrie, nabízí zajímavé tipy na mobilní aplikace prospívající zdraví, zkoumá možnosti řešení závažného problému zvaného spánková apnoe a doporučuje správný postup první pomoci při úrazech na koupališti. Magazín přináší i exkluzivní rozhovor s novým ředitelem Nemocnice Na Homolce, MUDr. Petrem Poloučkem a také další zajímavé informace. Elektronickou listovací verzi časopisu najdete zde: https://programhplus.cz/casopis-health-plus

Přejeme Vám příjemné čtení a krásné léto.  

Concierge medicine v praxi a podnikatelský příběh vizionáře

V prostorách polikliniky bylo ve středu 5. 6. v podvečer neobvykle živo. Uskutečnilo se tam V.I.P. setkání českých manažerek a manažerů, které ve spolupráci s Programem Health Plus uspořádala Agentura Helas. Setkání se konalo v rámci cyklu setkání Podnikatelské platformy Helas a její vize „Budujeme hrdé Česko“, která propojuje české podnikatele a představuje jejich zajímavé podnikatelské příběhy. 

Prestižní konference s účastí Programu Health Plus

V budově firmy Microsoft v pražské Michli se v úterý 4. 6. uskutečnila konference Woman in Business, kde vystoupilo mnoho uznávaných osobností z řad úspěšných českých podnikatelů, předních ekonomů a dalších respektovaných odborníků. Jedním z řečníků byl také zakladatel polikliniky Program Health Plus MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., MBA.

Naši lékaři v žebříčku elity české medicíny

Speciální vydání zpravodajského časopisu Týden s názvem „Obsáhlý průvodce elitou české medicíny“ připravilo žebříček špičkových českých lékařů, v němž představilo také specialisty z Programu Health Plus.

V rámci oboru dermatologie redakce vybrala MUDr. Lucii Mansfeldovou, v oboru dietologie a diabetologie PhDr. Karolínu Hlavatou, PhD. a v oboru gynekologie a porodnictví MUDr. Ivana Ročárka. Čtvrtým zástupcem je externí spolupracovník Programu Health Plus MUDr. Tomáš Dědič, který u nás dříve působil jako vedoucí lékař pediatrie a nyní pracuje jako neonatolog v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí.

Více informací o všech odbornících vybraných do letošního žebříčku lékařů si můžete přečíst ve speciálním vydání časopisu Týden, který je aktuálně v prodeji.  

Senátní konference s Programem Health Plus

V pondělí 29. dubna proběhl v prostorách Senátu Parlamentu ČR již 4. ročník konference s názvem Péče o zdraví zaměstnanců, která je tradičně spojena s předáváním certifikátu FIRMA PRO ZDRAVÍ. Mezi čestnými hosty byl také zakladatel Programu Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., MBA, který představil nový model zdravotní péče pro firmy nazvaný Primary Care Superclinic.

Novinky z Dermatologické konference

Počátkem roku ve Vysokých Tatrách na Slovensku proběhla konference pro dermatology a estetické dermatology, které se zúčastnila také vedoucí lékařka oddělení dermatologie Programu Health Plus, MUDr. Lucia Mansfeldová. Získala informace o nových léčebných postupech, které mohou být aplikovány v rámci péče o naše o klienty.

Nový osobní lékař v Programu Health Plus

Tým osobních lékařů naší polikliniky od března získal novou posilu v podobě zkušeného internisty MUDr. Romana Koška, který dlouhá léta působil jako primář interního oddělení Oblastní nemocnice v Mladé Boleslavi. O zdraví našich klientů tak pečuje již sedm osobních lékařů pro dospělé.

Prevence proti spalničkám pro klienty programu Health Plus

Od začátku roku 2019 stále roste počet lidí nakažených spalničkami. Podle informací Státního zdravotního ústavu bylo ke dni 17. 3. hlášeno celkem 298 nemocných. Nejvíce je jich v Praze, kde onemocnělo již 97 osob. Klienti Programu Health Plus v případě zájmu o prevenci mohou navštívit osobního lékaře, který ověří hladinu jejich protilátek proti spalničkám, případně jim zajistí přeočkování.

5 rad MUDr. Oldřicha Šubrta v magazínu Byznys TV Seznam

Buď najdu skvělou službu, která mi vyhovuje a kterou mi platí moje pojišťovna, nebo si připlatím, protože tu službu chci lepší, popisuje svoji obchodní strategii šéf soukromé polikliniky Program Health Plus Oldřich Šubrt.

V rubrice 5 rad vysvětluje, proč si Češi málo váží svého zdraví a zda on sám dokáže žít offline.