Upravit stránku

Aktuálně v Programu Health Plus

5 rad MUDr. Oldřicha Šubrta v magazínu Byznys TV Seznam

Buď najdu skvělou službu, která mi vyhovuje a kterou mi platí moje pojišťovna, nebo si připlatím, protože tu službu chci lepší, popisuje svoji obchodní strategii šéf soukromé polikliniky Program Health Plus Oldřich Šubrt.

V rubrice 5 rad vysvětluje, proč si Češi málo váží svého zdraví a zda on sám dokáže žít offline. 

Oslava Picassa v Programu Health Plus

Ve středu 23. ledna začala v prostorách polikliniky Program Health Plus výstava Omaggio a Picasso, která oslavuje geniálního španělského malíře a sochaře Pabla Picassa. Expozice kromě jeho děl představuje také skleněné plastiky Waltera Furlana na motivy Picassových obrazů a je doplněna sbírkou skla nazvanou „Skleněné doteky Čech a Benátek“. Výstavu je možné spatřit až do konce března.

Nová logopedka pro děti i dospělé

Kolektiv lékařů naší polikliniky se bohužel loučí s logopedkou PeadDr. Danou Kutálkovou, která odchází do důchodu, a zároveň vítá novou specialistku oboru logopedie a speciální pedagogiky Mgr. Šárku Wagenknechtovou. Zaměřuje se na nápravu všech typů řečových vad nejen u dětí, ale také u dospělých, a dokáže pomoci rovněž v případě poruch učení.

Pomoc pro africkou nemocnici: Dobrovolní lékaři a nová sanitka

Arcidiecézní charita Praha před 12 lety založila v africkém státě Uganda Českou nemocnici sv. Karla Lwangy, kterou dodnes podporuje. Ve spolupráci s poliklinikou Program Health Plus letos zdejším lékařům předala nový sanitní vůz. Dva čeští studenti medicíny Jan Resler a Ondřej Kráčmar v nemocnici pracovali jako dobrovolníci a popsali, jak sanitka pomůže v okolí Viktoriina jezera zachraňovat lidské životy.

Skleněný svět Jiřího Pačinka v Programu Health Plus

Prostory polikliniky Program Health Plus se minulý týden proměnily na pestrobarevnou říši křehké krásy. Ve spolupráci s Tripartit gallery se tu uskutečnila umělecká vernisáž výstavy, která představuje nádherné skleněné plastiky a další umělecká díla českého mistra skláře Jiřího Pačinka. Expozice je otevřena také veřejnosti a bude trvat do konce léta.

Výstava Břetislava a Milana Bendových představuje nadčasovou krásu ženského těla

Ve středu 24. ledna proběhla v pražské poliklinice Program Health Plus slavnostní vernisáž výstavy, jež představuje jedinečný výběr díla sochaře Břetislava Bendy a jeho syna Milana. Expozice nádherných bronzových plastik inspirovaných především krásou ženského těla je první akcí festivalu Sculpture Line v roce 2018. Má i další primát, protože festival poprvé prezentuje sochařské umění v interiéru, v prostoru fungující polikliniky. Veřejně přístupná výstava bude trvat do konce března.

MEDIENDO s.r.o.

Nadstandardní vyšetření v komfortních podmínkách Jedním z partnerů Programu Health Plus je moderní zdravotnické zařízení Mediendo s.r.o. v pražském Karlíně, které je zaměřeno na diagnostiku a terapii onemocnění trávicího traktu. Zajišťuje širokou škálu endoskopických vyšetření (gastroskopie, kolonoskopie), specializuje se především na prevenci karcinomu tlustého střeva a konečníku, který patří mezi nejzávažnější zdravotní problémy v české populaci. Jedná se o specializované Centrum pro screeningovou kolonoskopii, které je akreditováno Ministerstvem zdravotnictví ČR.