Upravit stránku

Novinky

Skleněný svět Jiřího Pačinka v Programu Health Plus

Prostory polikliniky Program Health Plus se minulý týden proměnily na pestrobarevnou říši křehké krásy. Ve spolupráci s Tripartit gallery se tu uskutečnila umělecká vernisáž výstavy, která představuje nádherné skleněné plastiky a další umělecká díla českého mistra skláře Jiřího Pačinka. Expozice je otevřena také veřejnosti a bude trvat do konce léta.

Jak vybrat multivitamin proti chřipce a virózám?

Českou republiku zasáhla v únoru chřipková epidemie, v březnu a dubnu lze očekávat vlnu jarních viróz a chorob z nachlazení. Proto je užitečné posilovat imunitu organismu, aby se proti virům dokázal ubránit. Jen málokdo dokáže každý den zkonzumovat tolik přírodních vitaminů a minerálů, kolik lidské tělo potřebuje. Řešením je využít různé multivitaminové přípravky. Jak vybrat takový, který posílí obranyschopnost organismu?

Výstava Břetislava a Milana Bendových představuje nadčasovou krásu ženského těla

Ve středu 24. ledna proběhla v pražské poliklinice Program Health Plus slavnostní vernisáž výstavy, jež představuje jedinečný výběr díla sochaře Břetislava Bendy a jeho syna Milana. Expozice nádherných bronzových plastik inspirovaných především krásou ženského těla je první akcí festivalu Sculpture Line v roce 2018. Má i další primát, protože festival poprvé prezentuje sochařské umění v interiéru, v prostoru fungující polikliniky. Veřejně přístupná výstava bude trvat do konce března.

Rady pro zdravé hubnutí

Jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí je odhodlání shodit nadbytečné kilogramy. Touha zhubnout co nejvíce a v co nejkratší době může vést k využívání drastických diet a dalších nevhodných způsobů hubnutí. Ty často vedou k tzv. jojo efektu, někdy dokonce k poškození lidského zdraví. Proto je důležité dodržovat základní zásady pro zdravé hubnutí. 

MEDIENDO s.r.o.

Nadstandardní vyšetření v komfortních podmínkách Jedním z partnerů Programu Health Plus je moderní zdravotnické zařízení Mediendo s.r.o. v pražském Karlíně, které je zaměřeno na diagnostiku a terapii onemocnění trávicího traktu. Zajišťuje širokou škálu endoskopických vyšetření (gastroskopie, kolonoskopie), specializuje se především na prevenci karcinomu tlustého střeva a konečníku, který patří mezi nejzávažnější zdravotní problémy v české populaci. Jedná se o specializované Centrum pro screeningovou kolonoskopii, které je akreditováno Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Slavnostní předání šeku pro českou nemocnici v Ugandě

Více než tisíc hostů bylo 31. října svědkem benefičního koncertu Arcidiecézní charity Praha, který se konal na podporu České nemocnice v Ugandě. Jedním z nich byl také zakladatel Programu Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, jenž zástupcům charity předal symbolický šek ve výši 400 000 korun, který nemocnice využije k nákupu sanitního vozu. 

Výstava doteky Afriky a sanitka pro česko-africkou nemocnici

Na konci října začal speciální projekt pomoci pro česko-africkou nemocnici v africké Ugandě, který pořádá pražská poliklinika Program Health Plus ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha. V prostorách kliniky proběhla 27. října slavnostní vernisáž výstavy Doteky Afriky spojená s charitativní akcí, která má za cíl podpořit fungování nemocnice a zajistit finance na nákup sanitního vozu. Do sbírky se může zapojit také široká veřejnost.

Nejvyšší čas na prevenci proti chřipce

Horečka provázená zimnicí, únava, bolesti svalů a kloubů, dráždivý kašel a bolesti hlavy – to jsou typické příznaky chřipky, kterou v ČR každoročně onemocní statisíce lidí. Blíží se doba chřipkových epidemií, které trápí populaci od prosince do března. Listopad je proto ideálním měsícem na očkování proti chřipce.

Chřipka je mnoha lidmi považována za běžné onemocnění, které není třeba nijak zvlášť léčit. Někteří ji dokonce „přecházejí“ a běžně chodí do zaměstnání, čímž přispívají k jejímu šíření. Choroba je vysoce nakažlivá a komplikace spojené s chřipkou v ČR každý rok připraví o život až dva tisíce lidí, především z řad seniorů či chronicky nemocných. Riziko nákazy i závažných zdravotních následků přitom lze snížit očkováním proti chřipce, které má poměrně vysokou účinnost. Užitečnost vakcinace je někdy zpochybňována, proto přinášíme přehled otázek a odpovědí, které jsou užitečným rádcem pro dobu chřipkových epidemií.

Díla Olbrama Zoubka navždy

Poslední den v září skončil pražský festival Sculpture Line a z ulic města zmizela prakticky všechna vystavená sochařská díla. Výjimkou je čtveřice bronzových skulptur Dívka, Jinoch, Žena a Muž sochaře Olbrama Zoubka, které vítají návštěvníky u budovy Perfect Clinic a Programu Health Plus. Zůstanou na svém místě již natrvalo.