Upravit stránku

RSS - novinky

Nové ordinace pro firmy v Praze 4

Na počátku ledna se v Praze 4 poprvé otevřela nová pobočka Programu Health Plus. Dvě moderně vybavené lékařské ordinace se nacházejí v BB Centru v budově D a specializují se na poskytování zdravotních služeb pro firmy.

"Poliklinika v kapse" dá se říci o nové mobilní aplikaci

Moderní technologie změnily svět a s ním také možnosti přístupu ke zdravotní péči. Dnes člověk může v chytrém mobilu vidět své lékařské zprávy, výsledky vyšetření i doporučené léky. Telefon může hlídat termíny návštěv u lékaře, dokonce může pomoci řešit některé zdravotní obtíže na dálku bez návštěvy ordinace. To vše je možné, když má člověk mobilní aplikaci Health Plus. Podrobnosti prozradili analytička Dominika Kociánová a Ing. Milan Tomeš, vedoucí IT oddělení pražské polikliniky Program Health Plus.

Více v prosincovém vydání magazínu Be The Best.

Program Health Plus mezi nejlepšími českými firmami

Španělský sál Pražského hradu předposlední listopadový den přivítal zástupce významných českých firem, společností a podniků, kteří přebírali ocenění v rámci 24. ročníku soutěže Českých 100 nejlepších. Mezi účastníky slavnostního večera byl také zakladatel Programu Health Plus, MUDr. Oldřich Šubrt, který převzal diplom v oborové kategorii „Informační a komunikační technologie“ za přínos v oblasti digitalizace medicíny.

Budoucnost medicíny: vyšetrení pomocí mobilu

E-recept, e-neschopenka, sdílený lékový záznam. České zdravotnictví zažívá éru elektronizace, díky níž by v konečném důsledku stát mohl ušetřit. „Jaké jsou výsledky léčebných zásahů různých lékařů nebo nemocnic, kde dochází k podivně stanoveným termínům operací… Vše bude zjistitelné. A to si mnozí lidé – z řady důvodů – nepřejí,“ říká OLDŘICH ŠUBRT, lékař a odborník na modernizaci zdravotnictví.

Více ve vydání časopisu Týden.

Ocenění pro novou aplikaci HealthPlus, diplom za inovativní řešení roku 2019

V pražském Karolinu koncem listopadu proběhlo slavnostní předávání cen 1. ročníku soutěže Czech Digi Med Award. Jedním z oceněných projektů byla nová mobilní aplikace HealthPlus, kterou pro své klienty vytvořila poliklinika Program Health Plus. Od poroty 10 renomovaných odborníků z různých oborů získala diplom za inovativní řešení roku 2019.

Podzimní očkování proti chřipce

Program Health Plus zve klienty na pravidelné očkování proti chřipce. Vakcinace je užitečná především pro osoby s chronickým onemocněním, seniory, lidi produktivního věku, kteří se chtějí vyhnout pracovní neschopnosti, a také pro děti, které jsou v dětských kolektivech více náchylné k infekci. Poliklinika pro očkování využívá vakcínu Vaxigrip Tetra, která poskytuje širší spektrum ochrany před chřipkou. Je vhodná také pro těhotné ženy, protilátky pronikají placentou a chrání narozené dítě až do 6 měsíců věku. Lidé starší 65 let, kardiaci, diabetici a astmatici mají vakcínu proti chřipce hrazenou zdravotní pojišťovnou. Klienti v programech Safír a Diamant mají v rámci benefitů vakcinaci zdarma, klienti v programu Granát pak za poplatek 280 Kč. V případě zájmu o očkování mohou kdykoliv kontaktovat recepci Programu Health Plus.  

Psychoterapeutka: Za alzheimera mohou chronický stres i "chytré" technologie

Se specialistkou na individuální psychoterapie Kateřinou Weigertovou o tom, jak trénovat mozek a oddálit nástup demence. Vyplácí se prý hodně mluvit, luštit křížovky a dětem omezovat kontakt s digitálními technologiemi. Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

https://www.flowee.cz/ditevsiti/zdravi/7099-psychoterapeutka-za-alzheimera-mohou-chronicky-stres-i-chytre-technologie